- Z życia przedszkola
- Nasze grupy
- Organizacja przedszkola
- Personel
- Ogłoszenia i komunikaty
- Zasady rekrutacji
- Mały Wolontariat
- Dyżur letni
- Regulamin serwisu
- Polityka prywatności
- Standardy ochrony małoletnich
- Przedszkole Miejskie Nr 7
- Ul. Mostowa 10
- 63-800 Gostyń
- Dyrektor: Dominika Chuda
- tel.: 65 57-213-62
- e-mail:pm7@gostyn.pl
21.11.2025 - MIKOŁAJKI NA RYNKU W GOSTYNIU- filmik promocyjny
MIKOŁAJKI NA RYNKU W GOSTYNIU - filmik promocyjny
21.11.2025 - Dzień Kredki
Dzieci obchodziły Dzień Kredki. Przedszkolaki utrwaliły nazwy kolorów w języku polskim, jak i angielskim. Przedszkolaki nazywały przedmioty znajdujące się na obrazkach oraz określały ich kolor, a następnie układały na kredkach w odpowiedniej barwie. Kolejna zabawa polegała na ułożeniu wzorów z kredek według instrukcji. Dzieci doskonaliły również motorykę małą oraz koncentrację budując kredkową wieżę. W końcu przedszkolaki użyły kredek, aby ozdobić tematyczne kolorowanki.Za aktywny udział w zajęciach, dzieci zostały nagrodzone medalami.
Krasnale![]() |
Motyle![]() |
Zajączki![]() |
Żabki![]() |
20.11.2025 - Projekt matematyczny u „Biedronek”
Grupa „Biedronki” zrealizowała kolejne zadania matematyczne z projektu pt. „Matematyka jest wszędzie”. Przedszkolaki wykonały zadanie – zabawy w kodowanie. Ich zadaniem było m.in. ułożenie kolorowych kartoników wg podanych współrzędnych, rozwijanie orientacji przestrzennej, układanie kubeczków wg podanego schematu oraz tworzenie sekwencji rytmicznych z kubków. Następne zadanie to matematyczna praca plastyczna. Starszaki poznały postać Ernesta Zawady, oglądały obrazy artysty oraz wyszukiwały w nich figur geometrycznych. Na zakończenie przedszkolaki stworzyły samodzielnie prace inspirowane poznaną postacią. Zadanie zostało wykonane sposób twórczy i kreatywny!
20.11.2025 - Dzień Koloru Czarnego w grupie „Motylki”
Dzieci z grupy „Motylki” zrealizowały kolejne zadanie w ramach Projektu Edukacyjnego pt. „Dotknij, poczuj, policz…kolorowa matematyka dla smyka”. Tego dnia maluchy przyszły do przedszkola ubrane na czarno. Aby lepiej utrwalić sobie nowy kolor przedszkolaki znów zamieniły się w poszukiwaczy. Próbowały znaleźć czarne lub częściowo czarne przedmioty ukryte w sali. Następnie maluchy doskonaliły umiejętność przeliczania przyklejając biedronkom odpowiednią ilość kropek. Tym razem zadanie sensoryczne polegało na wykonaniu czarnej ciastoliny z mąki, soli, oleju, proszku do pieczenia, wody oraz barwnika. Maluchy aktywnie uczestniczyły w procesie tworzenia masy, a następnie formowały z niej dowolne figury.
19.11.2025 - Dzień Czarnego Kota w grupie „Pszczółki”
Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach, a także rozwiązywanie zagadek oraz wykonanie pracy plastycznej - Kotek.
19.11.2025 - Ogólnopolska Kampania „Dzieciństwo Bez Przemocy”
Nasze Przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Kampanii o nazwie Dzieciństwo Bez Przemocy. Celem akcji jest zmobilizowanie społeczeństwa do tego, aby chronić dzieci przed przemocą i stwarzać warunki do bezpiecznego dzieciństwa. Na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci 19 listopada o godzinie 17:00 budynek naszego Przedszkola został symbolicznie podświetlone na czerwono.
18.11.2025 - Na spektaklu „Pinokio”
Prawdziwa bieda tego spotyka, kogo samotność wielka dotyka.
Jeśli masz kogoś, kto Ciebie kocha i gdy Cię nie ma z tęsknoty szlocha,
kogoś kto Ciebie bardzo szanuje i z Twojego szczęścia też się raduje.
Wtedy bogaczem jesteś prawdziwym, wtedy naprawdę jesteś szczęśliwy…
Dzisiejsze przedpołudnie wszystkie grupy przedszkolaków wyruszyły do GOK „Hutnik” na spektakl „Pinokio”, który jest adaptacją klasycznej baśni Carlo Collodiego. Pośród barwnej scenerii i wesołych piosenek, dzieci poznały opowieść o drewnianym pajacyku, który po wielu przygodach stał się mądrym chłopcem. Dla młodych odbiorców spektakl był także ważnym przesłaniem o prawdzie, uczciwości, odpowiedzialności i szacunku dla starszych.
17.11.2025 - Dzień Gier Planszowych z Seniorami
Z okazji Dnia Gier Planszowych grupa „Biedronki” zaprosiła seniorów z Dziennego Domu „Senior +” z Gostynia do wspólnej zabawy. Na stołach pojawiły się różnorodne gry planszowe, m.in. „Chińczyk”, „Cukiernia”, „Pełny kurnik”, „Gnaj robaczku”, „Leśne przygody” czy „Nogi stonogi”. Celem tego dnia było promowanie gier jako ciekawej i wartościowej formy spędzania czasu, która rozwija umiejętności społeczne i poznawcze. Dodatkowo była to także okazja do wzmacniania integracji międzypokoleniowej, dzięki Seniorom dzień ten był pełen zabawy, uśmiechu oraz niezapomnianych wrażeń.
17.11.2025 - Zdrowy styl życia
W poniedziałek grupę „Żabki” odwiedziła mama Kuby i Pawła, Pani Anna Cieślak. Przedszkolaki dowiedziały się co należy robić żeby prowadzić zdrowy styl życia. Dzieci klasyfikowały produkty spożywcze - począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani Ania tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a dlaczego należy zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem połączonym z pamiątkowymi zdjęciami.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Ani za interesujące spotkanie, wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas!
12.11.2025 - „Biedronki” pieką rogaliki
Nawiązując do tradycji pieczenia rogali na św. Marcina, środowe przedpołudnie dzieci spędziły pracowicie piekąc własne rogale z pomocą seniorki - pani Wiesi. Przedszkolaki dowiedziały się jakie produkty są potrzebne do zrobienia ciasta i z ogromnym zainteresowaniem obserwowały mieszanie składników przez zaproszonego gościa. Niedługo potem przekonały się, że dzięki dodaniu drożdży ciasto powiększyło swoją objętość. Po jego wyrośnięciu „Biedronki” chętnie pomagały w pracach kulinarnych: wałkowały ciasto, nakładały marmoladę, czekoladę oraz formowały rogale. Wkrótce zapach ciepłych rogalików unosił się w całym przedszkolu, a dumne i zadowolone z siebie przedszkolaki, zjadły je z wielkim apetytem podczas II śniadania.






